Valgkomiteen leter etter ny nestleder: – er DU den de ser etter?

Valgkomiteen i Røde Kors leter etter en ny nestleder til styret. Nå begynner det å haste å finne en egnet person. Nå spør de deg, kan DU være den nye nestlederen?

Det er ikke komplisert å være nestleder i foreningen, men det krever selvfølgelig at du er engasjert og deler foreningens mål og verdier. I tillegg ser valgkomiteen etter en person som har erfaring fra både Røde Kors og ledelse av andre mennesker.

Kandidater vil bli innkalt til et intervju hvor det blant annet snakkes om nestleders rolle, det å være en god leder og rollemodell for foreningens medlemmer. Kandidaten får også anledning til å presentere sin kompetanse og en begrunnelse for sitt kandidatur.

Fristen for å melde seg som kandidat er 10. april og det må gjøres skriftlig til valgkomiteen på epost.

Mer opplysninger finner du ved å klikke på linken nedenfor og lese utlysningen.

LES HELE UTLYSNINGEN HER

Valgkomiteen består av Atle I. Kristiansen (ikke tilstede da bilde ble tatt), Elisabet Normanseth, Siren J. Halsvik og Kim Ankersten.